#

نگرش ما

سرویس بی نقص
مسئولیت پذیری
زمان
اعتماد

#

تعریف گارانتی

کیفیت و عملکرد خودرو های BMW ، در خصوص ایرادهای ناشی از طراحی و ساخت در مدت زمان و کارکردی مشخص از زمان تحویل خودرو ( هرکدام زودتر فرا برسد) تحت پوشش گارانتی پرشیا خودرو می باشد در این دوره کلیه ایرادات خودرو، در چارچوب قوانین گارانتی شرکت BMW که توسط شرکت پرشیا خودرو مطابق با شرایط مندرج در کارت گارانتی اعلام گردیده است تحت پوشش گارانتی خواهد بود.

شرایط عمومی گارانتی

محدوده گارانتی برای عیوبی است که ناشی از اشکالات تولید در خودرو باشد که مدت آن برحسب زمان و کیلومتر بر روی کارت گارانتی خودرو ذکر شده است.شرکت پرشیا خودرو برآورده شدن تعهدات گارانتی را منوط به رعایت موارد درج شده در کارت گارانتی می داند. در صورت رعایت این موارد، نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش شرکت پرشیا خودرو می بایست ایراد بوجود آمده را بدون اخذ هیچگونه هزینه ای از مشتری به صورت رایگان برای ایشان برطرف نماید.

پاره ای از این موارد عبارتند از:

· مراجعه به نمایندگی های مجاز شرکت و استفاده از قطعات اصلی در همه موارد تعمیرات و تنظیمات ، جهت حفظ گارانتی و اطمینان از صحت انجام آنها ، الزامیست.

· سرویس های دوره ای خودرو در هر 5000 کیلومتر یا یکسال از تاریخ شروع گارانتی (هرکدام زودتر فرا برسد) می بایست انجام شود.

· بازه زمانی قابل قبول جهت انجام سرویس های دورره ای ± 1000 کیلومتر یا 30 روز می باشد.

· کلیه اقلام مورد نیاز خودرو ( اعم از غیر مصرفی و مصرفی مانند سیالات، روانکارها و....) می بایست توسط شرکت پرشیا خودرو تهیه و توسط نمایندگان مجاز خدمات پس از فروش شرکت تعویض یا تعمیر گردد.

· کلیه خدمات درج شده در فاکتور رسمی مجموعه خدمات پس از فروش شرکت پرشیا خودرو به مدت 2 ماه یا 3 هزار کیلومتر و قطعات آن به مدت 6 ماه یا 10هزار کیلومتر از تاریخ صدور فاکتور دارای ضمانت می باشد.

· تحویل کارت گارانتی به اولین مالک به منزله اطلاع کامل مالک/ مشتری از شرایط مندرج در کارت گارانتی و دفترچه راهنمای گارانتی و سرویس می باشد و شرکت پرشیا خودرو هیچ گونه مسولیتی در قبال اطلاع رسانی و تحویل کارت گارانتی به مالکین بعدی خودرو ندارد.

شرایط ابطال گارانتی

· عدم انجام هریک از سرویس های دوره ای در زمان و کیلومتر مقرر در شرکت پرشیا خودرو و یا نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش (زمان سرویس هر 5000 کیلومتر و یا حداکثر یکسال هرکدام زودتر فرا برسد)

· انجام هرگونه سرویس دوره ای و یا تعمیرات خارج از مجموعه و نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش پرشیا خودرو ( اعم از سرویس روغن و لنت)

· هرگونه تغییر یا تعمیر غیر مجاز در بدنه ، شاسی و سیستمهای تعلیق ، انتقال قدرت ،مکانیکی ،جلوبندی، اگزوز و الکترونیکی.

· دستکاری یا جدا کردن کیلومتر شمار خودرو ، به غیر از مواردی که توسط نمایندگی مجاز صورت می‌پذیرد.

· نصب هرگونه تجهیزات و آپشنهای تایید نشده توسط شرکت پرشیا خودرو و یا اصلاحات صورت گرفته توسط شرکتهای تایید نشده.

· هرگونه خسارات وارده به خودرو بر اثر استفاده نادرست و یا غیر متعارف


#


مشتری گرامی نمایندگان خدمات پس از فروش شرکت ملزم به ارائه فاکتور رسمی خدمات می باشند ضمنا شما می توانید جهت بررسی صحت فاکتور خود به سایت شرکت به آدرس www.persiakhodro.ir قسمت خدمات پس از فروش مراجعه نمایید.

قضاوت در مورد گارانتی: در تمام موارد تشخیص اینکه در خواست مشتری مشمول گارانتی می باشد یا خیر فقط با شرکت پرشیا خودرو بوده و تشخیص شرکت مذکور در خصوص مورد بین طرفین ملاک عمل و منوط اعتبار می باشد.
در صورت بروز هرگونه ایراد و یا تصادف قبل از انجام هرگونه تعمیرات و بازدید حتما با واحد امداد و خدمات ویژه شرکت و یا نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش شرکت پرشیا خودرو تماس حاصل نمایید.


#